"A hatalmat sokkal könnyebb megragadni, mint megtartani.
Jude alaposan megtanulta ezt a leckét, amikor mérhetetlen hatalomért cserébe lemondott a gonosz király, Cardan feletti uralmáról. Tündérfölde száműzött halandó királynéjaként elveszettnek érzi magát, a semmi királynőjének. Ám megfogadja, hogy mindent visszaszerez, amit elvettek tőle. Az esély kétszínű ikertestvére, a szintén halandó Taryn képében érkezik meg, akinek az élete veszélybe kerül. Jude kénytelen vállalni a kockázatot, és visszatérni a veszedelmes tündérudvarba, valamint szembenézni a Cardan iránti érzéseivel, hogy megmentse a nővére életét. Csakhogy sok minden megváltozott Elfhonban a távozása óta. Háború közeleg. Jude beférkőzik az ellenséges tábor mélyére, és ő maga is belekeveredik a véres politikai csatározásba. Amikor egy eddig szunnyadó, ám igen erős átok elszabadul, pánik söpör végig a vidéken, és Jude választani kényszerül a becsvágya és az embersége között…
A levegő népe trilógiájának várva várt, döbbenetes fináléja."
Egy különleges utazás végére értünk A semmi királynőjével. Egyszerre voltam rendkívül kíváncsi a lezárásra, vitt előre maga a történet is, ám közben bennem volt, hogy nem lesz újabb függővég, nem lesz újabb kínkeserves várakozás, hanem megtudjuk, mit tartogat a sors - vagy éppen nevezhetjük őt Holly Blacknek is - a halandó Jude-nak és Tündérfölde uralkodójának, Cardannak.
A gonosz király igazi szárnyalása volt a trilógiának - az írónő izgalmakat halmozott egymás után, nem volt egy pillanatra sem megállás, az utolsó mondatai után pedig egyenesen szomjaztam a folytatást.
Jude kezéből kikerül a hatalom. Naivan azt gondolta, hihet Cardannak, egyszer az esze helyett a szívére hallgatott, és annak az lett a vége, hogy a nagykirály száműzte őt bátyja megöléséért Elfhonból a halandók világába. A lánynak így maga mögött kell hagynia mindazt, amiért két köteten keresztül küzdött. Azt a világot, ahol múlékony emberi lényként tekintélyt szerzett önmagának. Ahol királynőként uralkodhatna, ha maga a nagykirály nem szólította volna fel távozásra. Valószínűleg erre apellálhat A semmi királynője cím is. Így Jude-nak nincs más választása, mint tündérként a halandók között élő nővéréhez, Vivienne-hez költözik - ám akarva-akaratlanul sem tudja kiverni Tündérföldét a gondolataiból. Minden lehetőséget megragad, hogy kalandokban lehessen része, és érezze ismételten a veszély illatát. Míg egyszer csak ikertestvére, Taryn jelenik meg egykori hazájából - könyörög neki, hogy térjen vissza Tündérföldére, és vegyen részt helyette a tárgyalásán. Hiszen Jude őszintén állíthatja, hogy nem ő ölte meg Locke-ot, míg ez nővéréről nem mondható el.
Senki sem venné észre a cserét, hiszen kinézetre teljesen egyformák. Viszont természetesen nem megy minden ennyire könnyen. Van, akit nem lehet átejteni, és ekkor kezdődnek az igazi kalandok Jude számára.
"Megpecsételődött a sorsod, Elfhon királynéja. Már beleszerettél."
Kiemelt kedvencem lett a fantasy zsánerben ez a trilógia, hiszen minden megvan benne, ami számomra egy jó könyvet eredményez: izgalmas cselekmény, badass főhősnő, aki kivívja a szimpátiámat, varázslények, egyedien megalkotott világ, fordulatok, csipetnyi romantika és lehengerlő stílus.
Borító:
A három közül a kedvencem A gonosz király borítója - egyszerűen a színek összhangja teljességgel levett a lábamról. Ugyanakkor meg kell hagyni, hogy A semmi királynőjének külseje is ámulatba ejtő. A korona motívuma végig fellelhető a képeken, ám ezennel jégbe zárva, vérrel borítva látjuk. Hiszen ebben a kötetben zajlik a végső összecsapás az uralkodás jogáért. Emellett fontos eleme a látványnak a kígyó, aminek eleinte nem tudjuk a jelentését, de minden kiderül a regényből, csak ki kell várni a végét.
Összességében:
A semmi királynője rendkívüli lezárása lett A levegő népe trilógiának! Vérpezsdítő volt, különleges tele intrikával és izgalommal. Egy ellenféllel még mindig meg kell küzdenie Jude-nak és Cardannak, hiszen az elkerülhetetlen háború közeleg. A lánynak többször is kockára kell tennie az életét a szeretteiért, és meg kell tanulnia, hogyan válhat jó uralkodóvá, mikor kell keménykezűnek lennie, és mikor könyörületesnek. Halandó emberként kezdte A kegyetlen hercegben, és királynőként végezte az utolsó részben. Mérhetetlenül inspiráló személyiség Jude Duarte, aki a hátán vitte az egész történetet.
Holly Black ezennel is jelét adta rendkívüli írótehetségének - a könnyed stílus és egyedi világalkotás mellett nagy erénye, hogy minden mozzanatnak megadta a kellő időt, egy pillanatig sem éreztem, hogy sietne a történet, bár a cselekmény maga rendkívül dinamikus és mozgalmas. Végig lendületes volt, megdöbbentő, meg kell hagyni, valódi műalkotás.
Megtanítja, hogy néha akkor nyerünk el valamit, ha először elveszítjük azt.
Ajánlom minden fantasy-rajongó könyvmolynak, aki szeretne egy döbbenetes utazás részese lenni, mely egyenesen a tündérek világába kalauzol el bennünket, ahol vár ránk az ármány és a cselszövés sötétsége.
Oldalszám: 329
Kiadó: Könyvmolyképző
Kedvenc karakter: Jude Duarte
Kedvenc idézeteim:
"Talán van annál rémesebb is, ha valaki szeretetre vágyik, még akkor is, ha nem szeretik. Még akkor is, ha fáj. Talán embernek lenni nem mindig gyengeség."
*
"Jude!
Nincs kedved játszadozni. Rendben. Nekem sincs.Hadd írjam le egyértelműen: megkegyelmezek. Véget vetek a száműzetésednek. Visszavonom, amit mondtam. Gyere haza!
Gyere haza, és üvöltözz velem! Gyere haza, és veszekedj velem! Gyere haza, és törd össze a szívemet, ha kell.
Csak gyere haza!"
*
"– Rémisztő volt – vallja be –, végignézni, ahogy zuhansz. Mármint általánosságban véve is rémisztő vagy, de nem szoktam hozzá, hogy téged féltselek."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése